Ścieżka w Koronach Drzew

Bachledowa Dolina

 

1.06.2019r.

 

 

Ścieżka w Koronach Drzew w Bachledowej Dolinie na Słowacji, taki pomysł na odprężenie miałem już dłuższy czas w głowie. Nadarzyła się wyśmienita okazja do zrealizowania powyższego „projektu”, mianowicie mały rodzinny wyjazd w okolice Tatr.

W sobotnie przedpołudnie meldujemy się w Dolinie Bachledowej w czteroosobowym składzie. 

 

Ścieżka w Koronach Drzew, co to jest? Jest to chodnik wykonany z drewna, poprowadzony na palach i belkach, ponad drzewami, zakończony wieżą widokową. Długość Ścieżki w Koronach Drzew wraz z wieżą to 1234m, więc całkiem sporo, natomiast sama ścieżka ma 603m. Obiekt otwarto pod koniec września 2017 roku, a prace trwały 3 miesiące!

 

 

Ścieżka w Koronach Drzew wzniesiona jest na grzbiecie Magury Spiskiej i aby się do niej dostać musimy wyjść o własnych siłach, lub skorzystać z kolejki gondolowej. My decydujemy się na wariant wyjazdu gondolą, ponieważ jest to atrakcja bardzo widokowa, natomiast droga piesza prowadzi przez las. Koszt wyjazdu góra/dół i spacer po Ścieżce w Koronach Drzew to 20 Euro.

 

 

Przy górnej stacji kolejki, trwają jakieś prace budowlane, ale nie przeszkadzają one w bezpiecznym dotarciu do Ścieżki w Koronach Drzew. Miejsce obok górnej stacji kolejki oferuje kilka atrakcji jak np. zjeżdżalnia grawitacyjna na „saneczkach”, punkty gastronomiczne, ścieżki rowerowe, czy namioty ze sprzętem turystycznym. Najważniejszą atrakcją jest wejście na upragnioną Ścieżkę 🙂 . 

 

 

Wysokość wieży to 32 metry.

 

Szerokość chodnika to 1,8 metra.

 

 

Po około 40 minutach spaceru jesteśmy na szczycie wieży. Czas przejścia zależy od nas samych, ile będziemy cykać fotek, czytać informacje z tablic edukacyjnych, czy zatrzymywać się na podziwianie panoramy. Jest co podziwiać, ponieważ z jednej strony mamy Pieniny, a z drugiej Tatry Bielskie. My niestety mieliśmy kiepską widoczność i niskie chmury, ale i tak było pięknie 🙂 .

 

Szczyt wieży, to oprócz chodnika stalowa siatka, po której można chodzić, choć według moich obserwacji połowa osób się nie decyduje na ten „spacerek” 🙂 . Ciekawe czemu? 🙂

 

 

Idąc Ścieżką w Koronach drzew, możemy poczytać tablice informacyjne. Tekst jest w trzech językach, więc nie będzie problemu ze zrozumieniem. 

Dla najmłodszych spacerowiczów w kilku miejscach na Ścieżce przygotowano krótki tor przeszkód. Z atrakcji może skorzystać każdy, niezależnie od wieku. Sam również się skusiłem 🙂 .

 

Gra Memory dla znudzonych małych wędrowców.

 

Infrastruktura przygotowana np. pod rodzinne „selfi” 🙂 .

 

 

Podsumowując rodzinny wypad do Doliny Bachledowej na Słowacji, można to ująć jednym słowem – WARTO! Dlaczego warto? Przede wszystkim mamy panoramę na góry 360 stopni i Tatry Bielskie na wyciągnięcie ręki. Wycieczka dla każdego w różnym wieku i odległość 40 kilometrów od centrum Zakopanego.  

Link do strony internetowej Ścieżki w Koronach Drzew TUTAJ.

 

Kilka faktów i danych:

Długość ścieżki wraz z wieżą – 1234m.

Długosć samej ścieżki – 603m.

Wysokość wieży – 32m.

Średnica wieży widokowej – 20m.

 

Jak Dojechać do Bachledowej Doliny?

Jadąc od Zakopanego przekraczamy granicę w Łysej Polanie, natomiast jadąc z Nowego Targu w Jurgowie. Kierujemy się na Zdziar (Ždiar) drogą numer 66. Za tablicami informacyjnymi, skręcajac w lewo z drogi głównej, kierujemy się pod kolejkę gondolową i parkujemy samochód. 

 

Gdzie zaparkować Samochód?

W pobliżu dolnej stacji kolejki są płatne, duże parkingi. Parkingowi pokierują nas w odpowiednie miejsce. Koszt to 3 Euro na cały dzień.

 

 

 

Leave a Comment